مشخصات امام جمعه
علی معلمی
علی معلمی
قائم شهر
بسمه تعالی

آیت الله علی معلمی در تاریخ نهم تیرماه 1322 در یک خانواده ی مذهبی  در شهرستان جویبار دیده به جهان گشود چون پدرش  معلم قرآن بود  از کودکی  در مکتب خانه قرائت قرآن و خواندن فارسی را آموخت  با امتحان  ورودی  وارد کلاس چهارم  دبستان شد پس از گذراندن  دوره ی شش ساله  ابتدائی  و اخذ مدرک ششم ابتدائی  وارد حوزه علمیه ساری شد از محضر  اساتید آن ایام علامه صدوقی و حاج سیدرضا سعادت بهره ها برد . پس از 8 سال ادامه تحصیل در ساری مستقیما  به نجف رفت و از محضر  اساتید بزرگ آن حوزه کهن استفاده  کرد سه سال و چند  ماه  در درس خارج مکاسب  امام  راحل شرکت داشت از قضا در بحث ولایت فقیه  و حکومت اسلامی  امام  حضور جدی  داشت و در همان سال 48 از امام مدرک اجازه در تصدی امور حسبیه دریافت کرد. دو سال بعد موفق به دریافت مدارک علمی از آیت الله سید عبدالله شیرازی و حاج سید محمود شاهرودی گردید.

در بهمن ماه 1350 از عراق اخراج شدند و در شهر  جویبار ساکن و به کار تربیت طلاب و تبلیغ  احکام  پرداخت چون ارتباط  ایشان با امام راحل و اندیشه  او برای ساواک روشن بود   همواره تحت تعقیب و بارها بازداشت موقت شده بود .

پس از پیروزی انقلاب همواره در صحنه های مختلف انقلاب حضور داشتف خصوصا در ایام دفاع مقدس بارها حضور تبلیغی و فرزندانش در غرب و جنوب کشور حضور رزمی داشتند که دو تن از آنان  شهیدان غلامعلی و غلامرضا به فیض شهادت رسیدند . 14 سال امامت جمعه جویبار ، یک دوره 4 ساله نمایندگی مجلس شورای اسلامی و 13 سال امامت جمعه قائمشهر و عضویت در دوره های چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری در کارنامه ی عملکرد ایشان وجود دارد.